KS je boljši gospodar nepremičnin

zbor 2015

Predsednik odbora za nepremičnine Damjan Pečarič je na zboru povzel pregled nepremičnin, ki jih ima KS v upravljanju in razložil problematiko. Predlagan sklep je bil sprejet z veliko večino.

KS ima v upravljanju naslednje nepremičnine:

1. Pokopališča Plavje,Tinjan in Škofije

2. Zadružni dom z večnamensko dvorano Škofije

3. Športno dvorano Burja

4. Večnamensko športno dvorano , Sp. Škofije 202

5. Do nedavnega je imela v upravljanju še : Vaško hišo Druge Škofije in parc.492/10 otroško igrišče na bivšem balinišču

6. KS brez pogodbe o upravljanju skrbi z delavcem iz javnih del še za ostale javne površine MOK

Upravljanje z nepremičninami je odgovorno delo dobrega gospodarja z javnim imetjem.

Javno imetje je namenjeno predvsem (javni) uporabi širše skupnosti in podrejeno ožjih skupin ali posameznikov.

KS v principu lahko bolje ščiti javni interes v svojem okolju kot uradniki iz občine. Veliko dela pri tem opravi volontersko (brezplačno).

Zato so tudi sklenjene pogodbe o prenosu v upravljanje med MOK in KS.

Zaradi različnih interesnih skupin uporabe javnih nepremičnin je potrebno določiti pravila oziroma pravilnike in transparentne postopke oddajanja ter zakonitega ekonomskega poslovanja.

V zadnjem času je MOK enostransko in neupravičeno odvzela iz upravljanja KS dve nepremičnini.

Dva člana sveta, ki sta po njunih trditvah blizu župana, grozita z daljnimi odvzemi. Tako početje je skrajno neracionalno in ne temelji na slabem upravljanju KS s temi nepremičninami.

Osem članov sveta se je od njunega delovanja distanciralo.

Svet je že v prejšnjem mandatu dajal MOK-u predloge o predaji nepremičnim v upravljanje KS (bivši bencinski servis Škofije, odkup in predaja v upravljanje bivšega benc.servisa Plavje), zato da bi se na njih uredile površine in dejavnosti za interes in korist širše skupnosti.

Svet je v tem mandatu sprejel sklep o zaprosilu za prenos v upravljanje vaškega trga pri špini, parkirišče pred zelenjavo in ponovno celotnega benc. servisa Škofije. Namen je, da se zaprosi še za nekatere nepremičnine , katerih urejenost in raba zdaj ni primerna.

Zbor predlaga županu in vodstvu občinske uprave :

• da neprimičnini, ki sta bili odvzeti iz upravljanja (Vaška hiša Druge Škofije in parc.492/10 k.o.Škofije ), KS povrne v njeno upravljanje in

• ugodi zaprosilom sveta za predajo v upravljanje drugih utemeljeno predlaganih površin z namenom najkvalitetnejšega skupnega upravljanja javnega premoženja.

Sklep je bil sprejet z veliko večino glasov.